MERKEZ: Yenidoğan Mah.Bahçelievler Cad. No:1/27 Sancaktepe/İST
trende

Mutfak Havalandırma

16.09.2016
348
Mutfak Havalandırma

Mutfak Havalandırma

Havalandırma olayı şüphesiz tüm ortamlar için artık gerekli hale gelmiştir. Bu tip ürünler artık her yerlerde kullanılmaya, her yerler için üretilmeye başlanmıştır. Havalandırma yapılmayan yerlerde şüphesiz her zaman gördüğümüz şeyler pis kokunun hapsolması, ortama nüfus etmesidir. Havalandırılmayan yerlerde nem, pis koku, toz ve pis hava oluşumu daha hızlı olmaktadır. Bu sizlere maddi, manevi ve sağlık olarak zarara uğratır. Havalanmayan yerlerde yaşayan insanlar ile havalandırması doğru yapılmış yerde yaşayan insanları kıyasladığımız zaman ortalama yaşam sürelerinin daha fazla olduğu da görülüyor. Kişisel alanlarda, evlerde mutfak havalandırma sistemleri daha sık kullanılmaktadır. Bu alanlarda tercih edilen havalandırma sistemlerine özel veriler ile karar verilmesi gerekmektedir.

Bu karar verme deyince şüphesiz çoğu kişi “işte basit bir davlumbaz taktıracağız” diye düşünse de bu düşünce de çok yanlıştır. Ortamdan ortama, alandan alana, yapılacak şeylere kadar üründe karar verme etkilidir. Mutfak havalandırma sistemleri seçilirken dikkat edilmesi gereken birçok faktör vardır ama en temellerini sizler için sıralayalım. Ortamın şüphesiz metreküpü hesaplanmalı ve alınacak havalandırma sistemi buna göre seçilmelidir. Ortamda yapılacak olan yemek, ortamın kullanım amacı da bu ürünleri seçerken sizlere yön verecektir, bu veriler profesyonel kişiler tarafından hesaplanmalıdır. Bu verilere göre çeşitli krokiler çizilmeli ve tüm detaylara dikkat edilmelidir, kroki ve detaylar devamlı olarak denetlenmeli ve üzerinde düşünülmelidir. Bu sistemleri tercih ederken bu adımlar sizlere şüphesiz biraz fazla giderle gelecektir fakat daha sonrasında sistem oluşturulunca uzun vadede yaptığınız doğru strateji sizlere kâr olarak dönecektir.

Catering, restourant, lokanta, büfe, döner salonu ve hatta evlerimizde bile yemek pişirirken çıkan buhar yüksek nem seviyesiyle çalışanları rahatsız etmekte çeşitli problemlere yol açmakta, yemek ve kebapların pişirilmesi esnasındaki koku yayıldığında müşterileri rahatsız etmektedir. Ayrıca ocaklar içeriyi çok fazla ısıtarak rahatsız edici bir ısının olmasına nende olmaktadır.

Buhar ve pişen yemeklerin kokusundan kurtulmak, ısınan havayı ortamdan uzaklaştırarak serin hava basıncı sayesinde ferah bir ortam sunmak mutfak havalandırma sistemleri sayesinde mümkündür.Endüstriyel Mutfak Havalandırması Catering mutfaklarında her gün binlerce adana escort kişilik yemek hazırlanmakta ve yemekler yapılırken çok fazla ısı ve buhar ortama yayılmaktadır. Yükselen ortam ısısı istenmeyen çalışma koşulları sunmakta buhar ise gerekli çalışmaların yapılmasını engellemektedir.

Ürün Özellikleri

  • Ortama taze hava sağlamak
  • Ortamın havasını düzenli olarak yenilemek
  • Çeşitli gazların sebep olduğu yangın ve patlama durumlarını ortadan kaldırmak
  • Kirleticilerin çeşitlerinin seyri
  • Çeşitli sebeplerden dolayı oluşan pis kokuların giderilmesi

Ürün Görselleri

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Tikla Ara - 0543 958 64 58 - Hemen Arayın